מנוף סל - שיפור הביצועים בגובה בלי להסתכן

מנוף סל אדם לביצוע כל עבודות הגובה בביטחון מלא

האם השימוש במנוף סל מייעל את ביצוע המשימה?

מנופי יוני חברה מובילה לשירותי מנוף מתקדמים מפעילה צי של משאיות מנוף סל בכל הגדלים על מנת לספק שירותי מנוף סל לכל מגוון המשימות אותן ניתן לבצע עם מנוף סל באופן שמיעל ומזרז את ביצוע במשימה תוך שמירה מרבית על בטיחותם של המבצעים. להזמנת שמאית מנוף סל שתתאים לביצוע המשימה שלכם, צרו עמנו קשר דרך האתר.

מנוף סל - יתרונות לעבודות גובה

ניתן לחלק את העבודות בהן נעשה שימוש במשאית מנוף סל לשלושה מאפיינים עיקריים. מאפיינים אלה מתייחסים שלושה ממדים:
  1. הממד הראשון מייחס לעובדה שמדובר במשאית בעלת כושר תנועה ממקום למקום.
  2. הממד השני מתייחס לממד המשא. האם נעשה במשימה שימש בתכונת המשאית שמאפשרת לה להסיע ולהעביר משא מאתר לאתר.
  3. הממד השלישי מתייחס כמובן לעבודת הגובה שלביצוע נדרש מנוף סל.

ממד ראשון תנועה או משימה סטטית של משאית מנוף סל

כאן עלינו לבחון האם העבודות שעלינו לבצע הן עם תנועה או ללא תנועה ממקום למקום. כאשר העבודות הן ללא תנועה, למעשה משתמשים במנוף סל כחלופה לסולם אך לא עוברים ממקום למקום. עבודות אלה מצריכות הצבתה של משאית מנוף במקום אחד הנפה של העובדים לגובה מתאים ומתן זמן בטוח לביצוע המשימה.
הדוגמא למשימה סטטית היא למשל גיזום של עץ יחיד. לחלופין כאשר יש לבצע גיזום של עצים רבים יש צורך בתכנון והתחשבות גם בצורך להעביר את המשאית ממקום למקום.
דוגמא נוספת היא טיפול בתקלה בנקודת ממסר של מתח גבוה. המשאית מוצבת בקרבת תחנת הממסר וברגע שסיימו העובדים את עבודת הגובה ניתן לשחרר את משאית המנוף. לעומת זאת עם מדובר בטיפול בתאורת רחוב או בפריסת כבלים הרי שיש לקחת בחשבון את הצורך לנועה לאורח הקו או שדרת הפנסים בהם מטפלים.

ממד שני  משימת הנפה או גם העברת משא של משאית מנוף סל

מכיוון שמדובר במשאית מנוף, הרי שכאשר יש צורך לבצע עבודה שבה יש להעביר משא מאתר לאתר כחלק מהמשימה, יש להתחשב במשקלו וגודלו של המשא, ולא רק בגובה שאליו אמורים להגיע כדי לבצע את המשימה.
הדוגמה פה מתייחסת למשל למשימה בתחום שילוט החוצות. ניתן בעזרת משאית מנוף סל להעביר שלט גדול שיש להציבו באתר מסוים. השלט יועבר מאתר היצור שלו על גבי משאית מנוף שבעזרת המנוף תציב אותו על הבסיס שהוכן מבעוד מועד. לאחר ההצבה יוכלו המתקינים לחבר למנוף המשאית את סל האדם ולהגיע לחלקו העליון של השלט לצורכי התקנה והפעלה.
דוגמה נוספת היא למשל התקנת חלון ויטרינה גדול או אלמנט של קיר זכוכית בצד החיצוני של מבנה גבוהה כחלק מהליכי שיפוץ או בנייה חדשה. משאית מנוף ונטוזה (להנפת זכוכית בוואקום), תגיע עם החלון ותניף אותו למקומו. לאחר חיזוק ראשוני למקומו, יעלה המתקין בעזרת מנוף סל ויטפל בכל נושאי הקיבוע הסופיים והאטימה של החלון.

הממד השלישי הנו הגובה של מנוף סל אותו אנו צריכים

כאן עלינו להתייחס הן למאפייני המשימה והן לגובה אשר בו עלינו לבצע את עבודות הגובה. כאשר עלינו להתאים את גודל משאית המנוף ואורך הזרוע הן לגובה והן למרחק שבו על המבצעים לפעול ביחס למיקום חניית משאית המנוף. כמובן שיש צורך להתאים את הסל למאפייני המשימה. האם יש צורך במנוף סל יחיד או שנחוצים שניים לביצוע המשימה וכמובן אם נחוצות לי שתי משאיות מנוף.
הדוגמה היא כאשר עלי לבצע עבודת התקנה בגובה שאליה אני צריך להגיע בעזרת מנוף סל ולצד זאת נחוץ לי משאית מנוף שתניף ותציב את ההתקן במקומו עד לקיבועו על ידי המפעיל שנמצא בגובה.
להזמנת משאית מנוף סל בהתאם למשימה שלכם צרו עם מנופי יוני קשר ונשמח להתאים לכם משאית מנוף מתאימה בגודלה, טווח נשיאה ובעלת עומס מתאים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מנופי יוני - משאית מנוף, שירותי משאיות מנוף מתקדמים

טיפים, הערות והארות על עבודות מנוף